Christmas tree


Interesujące wieści...

WINTER – ZIMA – www.zima.blox.pl

60-letni świerk, który mierzy 25 metrów, jest darem czeskiego miasta Domažlice. Został wybrany w leśnictwie Folmava w pobliżu granicy z Niemcami.

Położone nieopodal graniczne miasto Waldmünchen i władze Bawarii przejęły koszty transportu drzewka, poinformował burmistrz Domažlic, Miroslaw Mach. Jak było ustalone wcześniej, przygotowaniem podarunku dla papieża Franciszka zajęła się znana bawarska historyczna grupa „Schwarze Leibwächter” (czarna straż), która od lat organizuje słynne pokazy plenerowe na zamku w Waldmünchen nawiązujące do XVII-wiecznych wydarzeń w Bawarii. Ta sama grupa ludzi podarowała papieżowi Janowi Pawłowi II w 1984 roku. W trzy lata później pokazy w Wandmünchen obejrzał ówczesny prefekt Kongregacji Nauki Wiary, kard. Joseph Ratzinger.

Pierwsza choinka z Czech została podarowana papieżowi do Watykanu w 1999 roku. Pochodziła z Beskidów i była darem rządu Republiki Czeskiej. Choinka z Czech dotarła do Watykanu w czwartek 5 grudnia i została ustawiona na Placu św. Piotra wśród 60 mniejszych bożonarodzeniowych drzewek.

View original post 148 słów więcej

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s